09.07.2017

Redbull X-Alps

Redbull X-Alps

W dniu 02 lipca wystartował najtrudniejszy rajd przygodowy na świecie Redbull X Apls. Począwszy od Salzburga, 31 sportowców z 21 krajów będzie przemierzało dystans 1.138 km przez Alpy do Monako poprzez 7 punktów zwrotnych w 7 różnych krajach.

Przez lata wyścig przyciągał najlepszych na świecie pilotów. Każdy z uczestników musiał dowieść, że ma doświadczenie i osiągnięcia nie tylko w lataniu, ale i wędrowaniu po górach, a ponadto charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością psychiczną oraz fizyczną .

Zawodnicy tego zabójczego wyściug podróżują tylko pieszo lub na paralotni, a każdy ich ruch jest monitorowany i nadawany milionom odbiorców. Przez ciągle zmieniające się warunki pogodowe planowanie taktyczne jest tak samo ważne jak ekstremalna wytrzymałość wymagana do uczestnictwa. Dlatego każdy sportowiec ma swojego asystenta do pomocy w strategii, odżywianiu itd.

Przed głównym startem w SalzburgerLand odbył się jednodniowy wyścig Leatherman Prologue. Sebastian Huber, Aaron Durogati i Benoit Outters, trzech najlepszych graczy wygrało kartę Ledlenser Night Pass, pozwalając im na wyścig przez obowiązkowego okres odpoczynku w nocy. W drugim dniu głównego wyścigu zwykły start był opóźniony dla każdego sportowca o czas w jakim ukończyli Leatherman Prologue w stosunku do zwycięzców.

W ósmej edycji wyścigu bierze udział wybitny polski pilot Michał Gierlach.

Z zaciekawieniem będziemy śledzili dalszy przebieg wyścigu, życząc uczestnikom powodzenia i wytrwałości.

« powrót
Strona używa cookies
Dowiedź się więcej Zamknij